نتایج جستجو برای عبارت :

عجیب سودا مرے سر میں جو سخاوت کا تھا (غزل بر وزن طبع زاد)

عجیب سودا مرے سر میں جو سخاوت کا تھا
کھلا یہ راز کہ خمیازہ سب محبت کا تھا
ــــــــــــــــــــــــــــ
جو نقدِ حضرتِ جاہل پہ میں رہا ہوں خاموش
اثر یہ علم و ہنر کا تھا اور شرافت کا تھا
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــ
ادامه مطلب
عجیب سودا مرے سر میں جو سخاوت کا تھا
کھلا یہ راز کہ خمیازہ سب محبت کا تھا
ــــــــــــــــــــــــــــ
جو نقدِ حضرتِ جاہل پہ میں رہا ہوں خاموش
اثر یہ علم و ہنر کا تھا اور شرافت کا تھا
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــ
ادامه مطلب
 سودا در نظر دارد با ارائه بهترین و مرغوب ترین دستمال کاغذی گامی در جهت حفظ سلامت و راحتی هموطنان خود بردارد لذا این محصول ویژگی هایی به شرح ذیل را دارا می باشد.
تهیه شده از تیشو مرغوب خارجی
الیاف طبیعی و لطافت بالا
محافظ پوست
جذب بسیار بالای آب
قیمت مناسب
اقتصادی و مقرون به صرفه
تولید دستمال در ابعاد های مختلف
قابلیت درج آرم بر روی هر برگ
و کلی خدمات قابل ارائه دیگر
هتل سخاوت مشهد یکی از هتل های نزدیک به حرم مطهر هست که از موقعیت مکانی مناسبی در مشهد الرضا برخوردار است. این هتل یک ستاره شیک و مدرن در خیابان حاشیه خیابان اندرزگو با فاصله حدود 5 دقیقه پیاده و 2 دقیقه با ماشین تا حرم مطهر رضوی فاصله دارد و زائران بارگاه منور حضرت امام رضا (ع) میتوانند در فاصله زمانی نسبتا کوتاهی به زیارت حضرت نایل شوند. همان طور که گفته شد نزدیکی به حرم مطهر و موقعیت مکانی ایده آل از جمله مهم ترین مزیت های انتخاب هتل سخاوت برا
سودا -سرد و خشک -خاک سودای طبیعی رسوب خون است به همین دلیل غلیظ تر و سنگین تر از خون است. رنگ ان سیاه ومزه ی امیخته از شیرینی وترشی است.وظایف سودای طبیعی در بدن تعادل ۱.حفظ تعادل واستحکام بافت های استخوانی مثل تاندون و رباط استخوان و مو وناخن که دارای مزاج سرد و خشک  هستند.۲.ایجاد قوام وغلظت لازمه ی خون.۳. تقویت دهانه ی معده وتحریک اشتها
گاه تلخ است زندگانی گاه زهر 
گاه آرام است او را گاه نهر
هست دریا پر تلاطم گه در او 
هست ارام موج بر موج روی او 
گه با تلخی نسازد موج را 
غرق سازد زندگانی اوج را 
اندر ان غواص بودی پر توان 
زان نگه دارد جانت در جهان 
بر لب دریا نشین و عمر بین 
زندگی دریای پر امواج بین 
من در این عشقم ز دریا خسته ام 
زندگی را شیوه سودا بسته ام 
از کم ازاری نباشد  هر دمی  
مهر را در عشق و پیمان بسته ای
گر تو را یک قطره سودا زندگی 
اصل  باشد  لذت   مردانگی 
    شاعر
در مقاله قبلی (طب سنتی -بخش۹- شناخت حالات سودا- بخش۱) با نوع طبیعی چهارمین مورد از اخلاط چهار گانه طب سنتی یعنی سودا آشنا شدیم. در این مقاله به نقش طحال در کنترل سودا می پردازیم.  با سالم یاب همراه باشید.

سودا داخل طحال شده و سه کار انجام می دهد:
۱- سپرز اندامی است که از سودا تغذیه می کند تا بتواند به حیات خود ادامه دهد.
۲- همه سودا به علت ماندن در سپرز، به خون در همه تن پراکنده نمی شود و اگر سپرز نباشد، اندام هایی که سودا برای تغذیه آن ها صلاحیت
انواع سودا
۱. سودای طبیعی: رسوب خون۲ .سودای غیر طبیعی: که از صفرا ، دم ، بلغم، سودای طبیعی، خلط سوخته ایجاد می کند و به سودای غیر طبیعی تبدیل می شود.

سودا، سرد و خشک، خاکسودای طبیعی، رسوب خون است. به همین دلیل غلیظ تر و سنگین تر از خون است. رنگ آن سیاه و مزه ای آمیخته از شیرینی و ترشی است.
وظایف سودای طبیعی در بدن

حفظ تعادل واستحکام بافت های استخوانی مثل تاندون و رباط استخوان و مو وناخن که دارای مزاج سرد و خشک  هستند.
ایجاد قوام وغلظت لازمه ی خون

رجب با همه ی رحمت و رزق و روزی که برای ما داشت؛ رفت...
و شعبان با آغوش پر مهرش پذیرای ما شده است...
ماهی که از همان روز های ابتدایی اش مبارک است
سودا فرا رسیدن این ماه پر فضیلت را به تمام مسلمین تبریک می گوید
"سودا نقطه شروع اتفاق های خاص..."
باربری نیاوران سخاوت بار در منطقه نیاوران با سالها تجربه در زمینه حمل و نقل به تمامی مناطق و باربری تهران به شهرستان آماده خدمت گذاری به مشتریان عزیز می باشد. اتوبار نیاوران
سخاوت بار با تمامی تجهیزات و پرسنل خود اعم از کامیون، کامیونت، کامیون و
وانت و نیسان همراه با کارگر و بدون کارگر، با کارگران مجرب و تسلط کامل
بر مناطق مختلف تهران با بسته بندی منظم و اصولی و خدمات ویژه در خدمت
شماست.
اتوبار
سخاوت با حمل‌ بار در منطقه نیاوران تهران دا
تعریف بواسیر: به طورکلی تجمع سودا با پیدایش خون سوداوی در دهانه رگ ها را بواسیرتعریف بواسیر:
به طورکلی تجمع سودا با پیدایش خون سوداوی در دهانه رگ ها را بواسیر گویند که ممکن است در نقاط مختلف بدن باشد از جمله بواسیر مقعدی، بواسیر رحم و …
ادامه مطلب
Artist: Dolf & DJ Soda | Music Name: If I Die | Genre: Pop | Released: 2017 | Album: Night Time | Dolf & DJ Soda – If I Die (Music Video)
هنرمند: آی کون | نام موزیک: اگر من بمیرم | سبک: پاپ | تاریخ انتشار: 2017 | ملیت: کره جنوبی
دانلود موزیک ویدیو کره ای (دیجی سودا) DJ Soda با نام (اگر من بمیرم) If I Die
ادامه مطلب
درمان سودا
افتیمون مسهل سودا است . 15 گرم افتیمون را ساییده و با عسل و نمک مخلوط کرده میل نمایید .
20 گرم افتیمون را در یک لیوان آب به مدت 10 دقیقه جوشانده و پس از صاف کردن و سرد شدن با 50 گرم عسل مخلوط نمایید
و هر روز صبح یک قاشق مرباخوری به مدت یک هفته میل نمایید . برای امراض سوداوی مفید است .
درمان گلو درد
روش های درمان
خوردن 5 تا 6 عدد انجیر با یک قاشق غذاخوری عسل جهت درد گلو نافع است .
برای رفع گلو درد ، آنژین و آفت چندین بار در روز آبلیمو مخلوط با آب
اتوبار سخاوت‌بار
باربری پاسداران با سالها تجربه در زمینه حمل و نقل در 24 ساعت شبانه روز
به تمامی مناطق و باربری تهران به شهرستان آماده خدمت گذاری به مشتریان
عزیز می باشد. شرکت سخاوت بار با تمامی تجهیزات و پرسنل خود اعم از کامیون،
کامیونت، کامیون و وانت و نیسان همراه با کارگر و بدون کارگر، با کارگران
مجرب و تسلط کامل بر مناطق مختلف تهران با بسته بندی منظم و اصولی و خدمات ویژه در خدمت شماست.
ادامه مطلب
تاثیر چای بر افرادی که طبیعت سودایی دارند  ابتدا باید تشخیص دهید آیا مزاج شما سودا یا سرد و خشک است ؟
معمولا افراد با غذاهایی که مصرف میکنند متوجه میشوند که طبیعت گرم دارند یا سرد ولی اگر در این
مورد شک دارید میتوانید از استخوان بندیتان ویا چاق و لاغر بودن ویا نازکی مو ی سر و لخت بودن مو و.....
متوجه شوید که چه مزاجی دارید بطور مثال اگر استخوانهای درشتی ندارید و لاغر هستید وموهای
صاف ونازکی دارید طبیعت شما سرد و خشک است یا به عبارتی سودا در بدن
 سلام امروز می خوام در مورد خلط ها  باهاتون صحبت کنم ما ۴ تا خلط داریم در طبیعت , اولین خلط دم(گرم و تر) هست و نماد آن در طبیعت هوا است دومین  خلط صفرا (گرم و خشک)می باشد و نماد آن در طبیعت   آتش است. بعد از آن خلط سودا(سردوخشک) را داریم که نماد آن در طبیعت خاک است و دیگری خلط بلغم(سردوتر) است که نماد آن آب  می باشد یعنی هر چیزی که در اطراف تان می بینید دارای مزاج است مثلاً سیمان گچ و آهنی که در ساختن خانه استفاده شده است خوراک و غذایی که میخوریم جنس
در این نوع خاموش کننده تعداد زیادی از عیوب دستگاهای سودا اسید برطرف گردیده است .
بیشترین ظرفیت آن دو گالنی و مشخصات فنی آن عینة مشابه خاموش کننده سودا اسید می باشد.
حداقل مدت تخلیه آن ۶۰ ثانیه است .
در شرایط عادی و شارژ کامل آن ۹۵٪ ( درصد ) خاموش کننده باید تخلیه گردد.
برای تامین فشار مورد نیاز در این خاموش کننده از گاز CO2 تحت فشار که در یک سیلندر کوچک ذخیره شده و در داخل بدنه قرار می گیرد استفاده می شود.
مقدار گاز این کارتریجها ( حدودأ ۵۷-۵۵ گرم ) گ
دستم را فشرد
و به نجوایم سه حرف گفت .سه حرفی که عزیزترین دارایی تمام روزم شد :« پس تا فردا .»
ریش تراشیدم دوبارکفش‌هایم را برق انداختم دوبار .لباس‌های رفیقم را قرض گرفتم با دو لیرکه برایش کیکی بخرم ، قهوه‌ای خامه دار .
حالا تنها بر نیمکتمو گرداگردم عشاق ، لبخند زنانندو برآنم کهما را نیز لبخندی خواهد بودشاید در راه استشاید لحظه‌ای یادش رفتهشاید ... شاید ...

"محمود درویش"

پ.ن:
چه دانستم که این سودا مرا زین‌سان کند مجنون
دلم را دوزخی سازد دو چ
تاثیر چای بر افرادی که طبیعت سودایی دارند  ابتدا باید تشخیص دهید آیا مزاج شما سودا یا سرد و خشک است ؟
معمولا افراد با غذاهایی که مصرف میکنند متوجه میشوند که طبیعت گرم دارند یا سرد ولی اگر در این
مورد شک دارید میتوانید از استخوان بندیتان ویا چاق و لاغر بودن ویا نازکی مو ی سر و لخت بودن مو و.....
متوجه شوید که چه مزاجی دارید بطور مثال اگر استخوانهای درشتی ندارید و لاغر هستید وموهای
صاف ونازکی دارید طبیعت شما سرد و خشک است یا به عبارتی سودا در بدن
« متن سرود بچه های ایران » 
ما بچه های ایران / فرزند خاک شیران این مرز پر گهر را / دوست داریم از دل و جاندر قلب مردم ما / یک آسمان سخاوتمهر ومحبت و عشق / جاریست در دالشانآری چنین است زندگی / در خاک پاک ایران وطن . یعنی . روح من وطن . یعنی . عشق منمی سازمت . با دست خود ای بهتر از . جان منوطن . یعنی . روح من وطن . یعنی . عشق منمی سازمت . با دست خود ای بهتر از . جان منما وام دار عشقیم / در محضر شهیدان  آنان که جان شیرین / کردند نثار ایرانفردای این گلستان / روشن تر
نویسنده کلید موفقیت را در یک کلمه خلاصه می‌کند: سخاوت
تو باید دنبال سخاوت دیگران بگردی. اغلب باید از پوسته‌ی خودت خارج بشی و اون رو درخواست کنی.
چیزی که خیلی‌ها نسبت به انجام دادنش بی‌میلند کمک خواستن از دیگرانه، باید از دیگران کمک بگیری تا به یه مصاحبه‌ی شغلی یا یه دوره‌ی همکاری دعوت بشی.
معادله پیشرفت در دنیای ارتباطات اینه که همون قدر که با سخاوتمندی به دنبال کمک به دیگرانی، به همون اندازه، تمایل به درخواست کمک از دیگران هم داشته باشی
جابر بن عبدالله گوید رسولخدا ص فرمود نمیخواهید بهترین مردان شما را بشما بگویم عرض کردیم چرا ای رسولحدا رمود برخی از بهتترین مردان. شما مرد پرهیز کار نا الوده  دست باز با سخاوت زبان ودامن پاک خوش رفتار با پدر ومادر است که عیالاتشا به پناهندگی بدیگران  مجبور نسازد 
روش استفاده از کرم های موبر
بخش زیبایی مجله زیبا - موزدایی با کرم‌های موبر، بسیار ساده است. کرم را روی پوست کاملاً تمیز و خشک بزنید. در استفاده از کرم سخاوت به خرج دهید! اجازه دهید کرم به مدت 5 تا 8 دقیقه روی پوست بماند.
به ادامه بروید
ادامه مطلب
باران
این اشک آسمان
این دانه های ریز سخاوت
سیراب می کند
صحرای تشنه کام دلم را.
گل ها
گل های پر طراوت و زیبا
لبریز یک محبت بی پایان
در انتهای سال سترون.
گنجشک ها چه شاد و قناری
خوشحال از این بهار شکوفا.
اینجا نشسته ام به کناری
در انتظار آمدن تو
همراه نوبهار فریبا
باشد که این بهار
باشد که این زلال سرازیر در زمان
لبخند بر لبان تو بنشاند
در لحظه لحظه های چنین فصل آشنا
بعد از اینکه تعداد قابل توجهی از انبیاء و اوصیاء و اولیاء رو نام می‌بره و بر اونها درود می‌فرسته، می فرماید اللّهُمَّ اجعَلهُم اِخوانی فیک.. 
اغراق نیست که بگم همینجای دعا دوست داشتم از فرط شوق جان بدم..
+دعای امّ‌داود.
+خداوندا آنها را برادران من در راه خودت قرار بده.
+ راستش اول نوشته بودم از فرط شرم، بعد دیدم حس شوقش برام خیییلی پررنگ‌تر بود. برای همین به شوق تبدیل کردم. این سخاوت امام در دعا و این بلندپروازی بسیااار دلنشین بود برام :)
بیوگرافی و زندگی نامه ی کامل کان اورگانجی اوغلو
بیومیو : کان اورگانجی اوغلو به ترکی Kaan Urgancıoğlu در 8 مه 1981 در ازمیر، ترکیه متولد شد.
با بازی در نقش عامر سریال اکیا یا کارا سودا به شهرت رسید.
قد او 183 سانتیمتر و وزن او حدود 75 کیلوگرم می باشد.
کان اورگانجی و همسرشکان پسر عموی توفیق اورگانجی بازیگر ترک می باشد.
یک
برادر به نام جان اورگانجی دارد، کان به تازگی عکسی در اینستاگرام در کنار
برادرش منتشر کرده که طرفدارانش از شباهت این دو هیجان زده شده بود
یا عَون المؤمنین
( ای یار مؤمنان )

+خوشا به حالِ شماها که عاشقی بلدید و خدا بهتون میگه مؤمن :) آدم یارش خدا باشه دیگه مشکلای دنیا تو چشمش نمیاد اصلا! یه جور دیگه نگاه میکنه...

+اندر حکایات اصلاحِ الگوی خواب و اون استرسِ وحشتناکی که موقع دیر بیدار شدن تحمل می کردم:
اولاً که خوابِ نامناسب سودای بدن رو زیاد می کنه و سودا موجب ناراحتی و افسردگی میشه ( البته خب افسردگی تک عاملی نیست! سودا فقط یکیشه)
دوماً که کیه که دوست داشته باشه همش از دیر کردن ب
در مقاله قبل (طب سنتی -بخش۱۰- شناخت حالات سودا- بخش۲) نقش طحال را در کنترل سودا بررسی نمودیم. همچنین در مقاله های قبلی با نوع طبیعی این خلط آشنا شدیم. در این مقاله به بررسی نوع غیر طبیعی خلط سودا خواهیم پرداخت. با سالم یاب همراه باشید.
سودای غیر طبیعی چهار نوع است:
۱- بقایای سوختگی و خاکستر صفرا بوده و مزه آن تلخ است.
۲- خاکستر و سوخته بلغم است، هرگاه بلغم بسیار لطیف و آبکی باشد، خاکستر آن به شور مزگی می زند وگرنه به ترش مزگی یا تلخ گس نزدیک است.
۳
دستمال کاغذی سودا
سالی سرشار از سلامتی و شادی و عشق  را برای شما آرزومند است
امید است در سال جهش تولید با حمایت شما عزیزان گامی بلند در جهت ارتقا محصولاتمان را تجربه کنیم.
سودا همیشه خود را مسئول سلامت و آسایش شما می داند.

خانه خراب شد و دنیا هنوز هست
بازان زد و صحرا هنوز هست
آن ابر که باریده بود در صحرا
خشکید و تَه کشید و دریا هنوز هست
آزرده ایم ما نکند دنیا هدر رود
دیروز رفته اگر فردا هنوز هست
سر ، عاشق است ، تن ، هویٰ ، جان ، فرشته است
سر ها ز تن جدا شد و جان ها هنوز هست
هرچند مهر باطل افکار من زده
اما بدان که پختن سودا هنوز هست
او گرچه رفت و دل ، دل نمیشود
رویای هرشب و شب ها هنوز هست
امام باقر ع فرمود صله ارحام اعمال پاک کند واموال را فزونی دهد و بلا را بگرداند و حساب را اسان کند واجل را تاخیر انوازد. 5 رسولخدا ص فرمود سفارش میکنم امت حاضر و غایبم را و انهایی در پشت مردان وزهدان زنانندتاروز فیامت که صله رحم کنند اگرچه بفاصله یکسال راه باشد  زیرا صله رحم جزی دین است 6 امام صادق ع فرمود صله ارحام خلق ر ا نیکو  و دست را با سخاوت و نفس را پاکیزه و روزی را زیاد واجل را به تاخیر اندازد
ماسک طلا سودا Sevda اصلماسک طلا سودا Sevda اصل با مجوز بهداشت

ماسک طلا سودا Sevda اصل - با مجوز بهداشت

ماسک طلا سودا Sevda اصل - با مجوز بهداشت

جوان سازی و از بین بردن زائدات پوستی با
ماسک طلا سودا Sevda اصل - با مجوز بهداشتماسک
طلا یک ماسک معروف و به رنگ طلایی بوده که حتی به دلیل کارایی و کیفیت
بالای آن سازمان بهداشت ایران این ماسک را تایید کرده است. از ماسک طلا هم
خانم ها و هم آقایان میتوانند استفاده کنند و برای افزایش کشسانی پوست،
جوان سازی و از بین
جایت اوج است و از این فاصله کوتاه قدم
و نگاهت به من افتاد که در جزر و مدم 

هر که خوبست خدا دارد و بد شیطان را
من ولی با که بسازم که نه خوب و نه بدم

از دل خویش صدای کمکی می شنوم
که به فریاد خودم هم نرسیده مددم

مرده یا زنده اگر عشق نباشد یکی است
سر سودا به تنم نیست در این جسم بدم

در سقوطش رود از پلک اگر از چشم افتاد
بسته از جنس دل او شده سنگ لحدم

دو نفر می شوم آن دم که تو را می بینم
گفته ام با دل بی تاب صبور بلدم

یک نگاهت بس و کافی ست که دیوانه
گوشت گاو ،گوشت گوساله ،فست فود (کالباس، سوسیس،سس سفید وقرمز ،همبرگر و...)،قهوه، کاکائو، نسکافه ،عدس، بادمجان، ادویه جات (زیاد و تند)، هله هوله (پفک، چیپس، کرانچی، شکلات).نکته : مرباها از طبع خود میوه گرمترند و اگر با عسل درست شوند گرمتر ازمربای با شکر  درست شده میباشند.
سودا -سرد و خشک -خاک سودای طبیعی رسوب خون است به همین دلیل غلیظ تر و سنگین تر از خون است. رنگ ان سیاه ومزه ی امیخته از شیرینی وترشی است.وظایف سودای طبیعی در بدن تعادل ۱.حفظ تعادل واستحکام بافت های استخوانی مثل تاندون و رباط استخوان و مو وناخن که دارای مزاج سرد و خشک  هستند.۲.ایجاد قوام وغلظت لازمه ی خون.۳. تقویت دهانه ی معده وتحریک اشتها
داستان ضرب المثل اگر خدا بخواهد همه را یکسان می کند این مثل را وقتی می گویند که یکی مال ثروت زیادی داشته باشد . سخاوت نداشته باشد و از مالش چیزی انفاق نکند و به کسی نبخشد . آدم بیچاره ای بود که از همه جا درمانده شده بود . به دهی رسید . از اهالی آنجا سؤال کرد : "بزرگ این آبادی کیست ؟" خانه ی مرد پولداری را به او نشان دادند . رفت خانه آن مرد گفت : "من مانده ام . زمین سخت و آسمان بلند و تمام محصولم امسال خراب شده خیلی ناراحتم به من کمک کن تا بتوانم خودم را
سریال ترکیه ای تلخ و شیرین یکی دیگر از سریال های ترکیه ای محبوب این کشور است که در سال ۲۰۱۶ ساخته شده است.تهیه کننده این سریال Süreç Film – Ali Gündoğdu، کارگردان Hamdi Alkan، فیلمنامه نویس Gani Müjdeو بازیگران شاخص آن بیرجه آکالای، کانبولات گورکم ارسلان و اوفوک اوزکان هستند.بیرجه آکالای با بازی در سریال شمیم عشق توانست حسابی مشهور شود.
داستان سریال ترکیه ای تلخ و شیرین

این سریال در مورد یک معلم زن جوان به نام حیات و خواهرش گزده می باشدکه برای دفاع از چیزه
✅رنگ دست
 دستهای نرم و لطیف و برنگ سفید : متعلق به اشخاص شهوتپرست و خوشگذران است .
دستهای خشک و استخوانی و برنگ زرد: آدم عصبانی، زودرنج و سودا مزاج را معرفی میکند.
دستهای سخت و محکم که پوست آن نرم و سرخ رنگ است : عاطفه و مهر و محبت را نشان میدهد .
دستهائیکه پوست آن سخت و رنگ آن سبزه و یا قهوه ای است: نمایشگر جدیت و فعالیت و روح قوی است .
دستهائیکه پوست آن ملایم و رنگ پریده است: خیانت و نادرستی را بیان میکند .
 سودا در نظر دارد با ارائه بهترین و مرغوب ترین دستمال کاغذی گامی در جهت حفظ سلامت و راحتی هموطنان خود بردارد لذا این محصول ویژگی هایی به شرح ذیل را دارا می باشد.
تهیه شده از تیشو مرغوب خارجی
الیاف طبیعی و لطافت بالا
محافظ پوست
جذب بسیار بالای آب
قیمت مناسب
اقتصادی و مقرون به صرفه
تولید دستمال در ابعاد های مختلف
قابلیت درج آرم بر روی هر برگ
و کلی خدمات قابل ارائه دیگر
در مقاله قبل (طب سنتی -بخش۱۱- شناخت حالات سودا- بخش۳) با خلط سودا آشنا شدیم. همچنین در مقاله های گذشته تمامی اخلاط چهارگانه شامل صفرا، خون، بلغم و سودا و انواع آن ها و موارد تاثیر گذار بر آن ها و اندام هایی که با این اخلاط درگیر می باشند را بررسی نمودیم. در این مقاله به توضیح تاثیر مزاج های مختلف بر بدن انسان خواهیم پرداخت. با سالم یاب همراه باشید.

هرگاه مزاج اصلی یعنی مادرزادی به خشکی گراید، در همه سال های عمر جسم جوان می ماند. اگر این مزاج ب
بر گر فته از کانال انشا 21 برای
پیدا کردن انشا با هر موضوعی به کانال ما سر بزنید   
روزهای بارانی همیشه یک طور خاص‌اند. اصلاً همین که از خواب بیدار شوی و پرده را برای دعوت نور خورشید به خانه کنار بزنی و باران را ببینی، برای شروع یک روز پر از دل‌تنگی کافی‌ست!همین که ببینی آسمان گریه می‌کند و حسابی دلش گرفته یاد بغض کهنه‌ات می‌افتی؛ خصوصاً اگر اول بهار هم باشد. بهار و باران دو یار جداناشدنی‌اند و از ازل پیوندی مقدس با آسمان داشته‌اند. همین ک

جان منست او هی مزنیدش
آن منست او هی مبریدش
آب منست او نان منست او
مثل ندارد باغ امیدش
باغ و جنانش آب روانش
سرخی سیبش سبزی بیدش
متصلست او معتدلست او
شمع دلست او پیش کشیدش
هر که ز غوغا وز سر سودا
سر کشد این جا سر ببریدش
هر که ز صهبا آرد صفرا
کاسه سکبا پیش نهیدش
عام بیاید خاص کنیدش
خام بیاید هم بپزیدش
نک شه هادی زان سوی وادی
جانب شادی داد نویدش
داد زکاتی آب حیاتی
شاخ نباتی تا به مزیدش
باده چو خورد او خامش کرد او
زحمت برد او تا طلبیدش

مولانا
دانلود آهنگ جدید مجید سخاوت سکوت ابری‌
Download New Music Majid Sekhavat Sokoote Abri
آهنگ جدید مجید سخاوت بنام سکوت ابری‌
راز مگوی مرا تو بدان تو بخوان در شب فصل پر از غم من تو بمان تو که صدای خوشت چو ترانه
منم حبس توام در این خانه و تویی زندانم در سکوت ابری‌ام ‌خیس نامت میشوم

ادامه مطلب
حضرت زینب (س) در فصاحت و بلاغت و زهد و عبادت و فضیلت و شجاعت و سخاوت شبیه ترین مردم به پدر خود امام علی(ع)و مادر خود حضرت فاطمه(س) بود. در حماسه حسینی آن کسی که بیش از همه درس تحمل و بردباری را آموخت و بیش از همه این پرتو حسینی بر روح مقدس او تابید خواهر بزرگوارش زینب(س) بود. در مورد ولادت حضرت زینب(س)مورخان اقوال گوناگونی را ذکر کرده اند. دو قول مشهور1) پنجم جمادی الاولی سال پنجم هجری[۱].
 2) برخی نیز سال ششم هـجری را سال ولادت ایشان می دانند.[۲]
ادامه
دانشکده‌ی کامپیوتر به معنی واقعی غسال‌خونه‌‌ی هنره؛ شاید این که الان باید پایان‌نامه می‌دادم ولی هنوز دارم با سر و کون خودم بازی می‌کنم همین تقلای بی‌خودم ضد این مرامه. احساس می‌کنم هر جا از این به بعد برم، رسالتی دارم و اون ریدن به ساختار‌های فعلیِ اونجاست، ساختار‌هایی که بعد از هزارانْ لعنتیْ سال تمدن، دستاوردش گشنگی و دریوزگی و خودخواهیه. البته اگه این فکر نیست کردن خودم دست از سرم ور داره؛ دلم می‌خواد به یه گاو هلندی تجاوز کنم ب

ویروس کرونا
در حال حاضر کشورمان با مهمانی ناخوانده مواجه است میهمانی که زندگی عادی ما را مختل کرده و تلاش های دوچندانمان برای شروع سالی نو را به تعویق انداخته است .
کرونا باعث شده طعم احتکار را بچشیم....
کرونا برای احتکارگر ها پدیده ای فوق العاده است...
اجناس بهداشتی انبار شده به امید سود بیشتر...
خانه های خالی از مواد بهداشتی در ترس از کرونا...
در برهه ای که برخی شرکت های تولید کننده  ی مواد بهداشتی ، برای کسب سود بیشتر به فکر احتکار اجناس مرغو
امشب من و تو هردو، مستیم، ز می اما
تو مست می حسنی، من، مست می سودا
از صحبت من با تو، برخاست بسی فتنه
دیوانه چو بنشیند، با مست بود غوغا
آن جان که به غم دادم، از بوی تو شد حاصل
وان عمر که گم کردم، در کوی تو شد پیدا
ای دل! به ره دیده، کردی سفر از پیشم
رفتی و که می‌داند، حال سفر دریا؟
انداخت قوت دل را، بشکست به یکباره
چون نشکند آخر نی، افتاد از آن بالا؟
تا چند زنم حلقه؟ در خانه به غیر از تو
چون نیست کسی دیگر، برخیز و درم بگشا
از بوی تو من مستم، ساقی مدهم
بعضی سایتها باهم هماهنگ می وشند و برای هم لینک میسازند. مثل این سایت که در کنار لینک دادن به بقیه سایتها به خودش هم لینک کرده تا اعتبار خود و بقیه به طور همزمان افزایش یابد. لینک قدیمیه و فکر می کنم اگه به هم لینک داده باشند احتمالا در آن زمان موثر بوده که چند سایت همدیگر را ساپورت کنند. این روزها البته این الگو رواج دارد
سخاوت در وب یعنی همین لینک دادن به سایتهای دیگر، نام بردن از آنها و اشاره به منبع مطالب در سایتهای دیگر
﷽                         ✅ خـون خودت را ڪثیـف نکن 

✍️ یکی از ضرب المثلهایی که در بین عموم رایج است و با طب سنتی در ارتباط است ضرب المثل " خون خودت را کثیف نکن" می باشد، که معمولاً زمانی که فردی عصبانی است، این جمله را به او می گویند.
از نظر طب سنتی، کسی که عصبانی می شود، باعث تولید بیش از حد صفرا در خونش می شود و یا کسی که غصه خور بوده یا در معرض استرس است و به اصطلاح هم و غم زیادی دارد و غصه آینده نیامده را می خورد، تولید خلط سودا در بدنش زیاد می ش
از تو رفتم، از تو و دنیای تو،
از جهان هرزه و رؤیای تو.
صد بیابان تشنة باران و من
بوسه های حسرت لبهای تو.
ماهی طلایی دریای دل
دل زند در سینة دریای تو.
خویش را سوزم چو شمع خیر هسوز،
تا کنم روشن دل شبهای تو.
دل شکست و نشکند خمار دل
از خمار نرگس شهلای تو.
میخورم غمها فزون و بی حساب،
تا که کم گردد کمی غمهای تو.
می کُشد آخر مرا سودا و غم،
گر نمردم از غم و سودای تو.

دمنوش گیاهی گـل گـاو زبـان و سنبل الطیب:
ترکیبات: گل گاوزبان، ۲ قاشق غذاخوری؛ سنبل طیب، ۱ قاشق مرباخوری؛ لیموعمانی،۱عدد.
خواص: گل گاو زبان، طبیعتی گرم و تر و ضد سودا و صفرا دارد و آرام بخش اعصاب، خواب آور و مسکن سردردهای عصبی و دردهای کلیوی و کاهش دهنده فشار خون است.
سنبل طیب هم با طبیعت گرمی که دارد؛ ضد قولنج و اسپاسم های عضلانی و مفید در درمان تشنج و صرع بوده؛ قوه باه (میل جنسی) را نیز تقویت می کند.

میلاد با سعادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) یادآور حماسه آفرینی پاسداران اسلام، حضرت ابوالفضل (ع) تجدید خاطره رشادت های جانبازان عزیز و امام سجاد (ع) سید الساجدین یادآور دعاهای مردان نیک خدا در فراق معبود بر همگان مبارک باد.

"حس خوب یعنی سودا"
چشم پوشم، تا دمی اندوه و غمها بگذرد،
چشم را وا م یکنم، بینم، که دنیا بگذرد.
عاشقیها از دل و دیوانگی از سر نرفت،
از سر شورید هام صد شور و سودا بگذرد.
غرق گشته در گناه خود ببین تردامنی،
تا به خشکی خشک او گرداب دریا بگذرد.
نوبهار آخر بگشت و دیر شد ایام گل،
بلبل شوریده هم با جان شیدا بگذرد.
گر خطایی بگذرد از ما، سزای ما جزاست،
هر جزای ناسزا هم از سر ما بگذرد.
انتظارم م یگذاری تا به فردا تو مرا،
زندگانی با امید روز فردا بگذرد.
یک ساعتی به نوبت دندان پزشکی ام وقت بود و باید از دانشکده راه می افتادم. اذان ظهر را گفته بودند. از بس که خودساخته هستم، ندای ابلیس را لبیک گفته و نماز نخوانده، راهی شدم تا مبادا دیر برسم و نوبتم بسوزد. تمام کتاب‌هایی که از سبک زندگی شهدا خوانده بودم و نماز اول وقت را در راس فضیلت هایشان برشمرده بودند، اثر کشک را داشت در روحم! اینجاست که می‌فرمایند: خاک بر سر عالِم بی عمل.
از قضا بیمار قبلی کارش طول کشیده بود و نیم ساعتی معطلی داشتم. احساس کردم
تفاوت دو تمدن اسلامی و غربی:
بزرگترین تجمع صلح آمیز دنیا در اربعین حسینی ، در کربلا تعلق به شیعه دارد که اوج عشق ، ایثار ، همدلی ،خدمت به همنوع ، سخاوت و از خودگذشتگی در آن متبلور شده است و بزرگترین تجمع جنگی دنیا متعلق است به غرب در جنگ جهانی اول و دوم با ده ها میلیون کشته و زخمی توسط آمریکا ، انگلیس، فرانسه ، آلمان و برخی کشورهای اروپایی و غیر اروپایی که فقط حدود ۱۴ میلیون  ایرانی بخاطر جنایت و خیانت غرب در این دو جنگ کشته شده اند. 
 پس معلوم
این پاورپوینت در 19 اسلاید به شکل زیبا و منحصر به فرد طراحی شده است در این پاورپوینت مطالبی از همسران حاتم،دیار حاتم طائی،فرزندان حاتم طائی،حکایت حاتم و قیصر روم،کرم و سخاوت حاتم طائی و سایر مطالب مفید و ارزنده در مورد حاتم طائی در این پاورپوینت درج شه است که امید واریم رضایت شما عزیزان را جلب نماید

جهت دانلود فایل کلیک کنید
یک ساعتی به نوبت دندان پزشکی ام وقت بود و باید از دانشکده راه می افتادم. اذان ظهر را گفته بودند. از بس که خودساخته هستم، ندای ابلیس را لبیک گفته و نماز نخوانده، راهی شدم تا مبادا دیر برسم و نوبتم بسوزد. تمام کتاب‌هایی که از سبک زندگی شهدا خوانده بودم و نماز اول وقت را در راس فضیلت هایشان برشمرده بودند، اثر کشک را داشت در روحم! اینجاست که می‌فرمایند: خاک بر سر عالِم بی عمل.
از قضا بیمار قبلی کارش طول کشیده بود و نیم ساعتی معطلی داشتم. احساس کردم
گوشت گاو
بادمجان
ادویه جات ( انواع فلفل، زنجبیل، دارچین، زیره، هل، آویشن، کاری، میخک، جوز هندی و ...)

گوشت گوساله
عدس
خوراکی های کاذب مانند چیپس ، پفک و ...

سوسیس
کاکائو
انواع سس ها (کچاپ، ماینز، فرانسوی، فلفل و ...)

کالباس
نسکافه
انواع غذاهای شور و نمک سود مانند ماهی دودی

انواع ژامبون
قهوه
انواع فست فود (همبرگر، پیتزا و ...)

آش دوغ
چای سیاه
انواع نوشابه و نوشیدنی های گازدار

آش سماغ
آب جو
خوراکی های دارای مواد نگهدارنده مانند انواع کنسروها، غذا
یوں لفظ مستعار ہیں قرآن کے لئے
لکھنی ہے منقبت  شہِ ذیشان کے لئے
تعمیر کرکے کعبہ یہ کہنے لگے خلیل
آمادہ ہوگیا ہے یہ مہمان کے لئے
بوجہل و بولہب  کے لئے در بنا جدار
دیوار در ہوئی بنِ عمران کے لئے
قد افلح کی کر کے تلاوت بتا دیا
بن کے سند یہ آئے ہیں ایمان کے لئے
محراب ہو یا معرکہِ کارزار ہو
خود کو فنا کئے ہیں یہ یزدان کے لئے
دے کر زبان میثمِ تمار نے کہا
تخلیق ہم ہوئے تھے اسی مان کے لئے
ہم نے کبھی بھی عشق کا سودا نہیں کیا
بس اک عمل یہ لائے ہیں میزان کے لئ
خبرگزاری تسنیم: نگاه طب سنتی به بیماری "بواسیر" به این صورت است که آن را از غلبه "سودا" می‌داند و سودا یک خلط بسیار غلیظی است که در هر عضوی از اعضای بدن تجمع یابد، باعث تولید بیماری و از تعادل خارج شدن عضو مربوطه می‌شود.
در طب نوین معمولا برای موارد حاد بواسیر، جراحی تجویز می‌شود که متاسفانه بسیاری از بیماران به‌دلیل اینکه منشا ایجاد بواسیر در آنها عملاً درمان نشده است، پس از گذشت یک یا چند سال مجدد به بواسیر مبتلا می‌‌شوند و باید عوارض شدی
فصد خون یا رگ زنی یکی از روش‌های خون گیری درطب سنتی است. این عمل باعث دفع بسیاری از سموم بدن به خصوص در مواقع غلبه سودا شده و مواد زائدی که در خون رسوب و افزایش پیدا می‌کند را نیز دفع می‌کند. فصد در واقع همان رگ زدن است، ولی بایستی توسط افراد ماهر و متخصص انجام شود.
حکما براین باورند که بدن انسان از چهار خلط خون، بلغم، صفرا و سودا تشکیل شده است که اگر میزان این چهار خلط همیشه در حد تعادل و تناسب باشد بدن در حالت سلامت قرار دارد، اما اگر به علت ا
گوشت گاو
بادمجان
ادویه جات ( انواع فلفل، زنجبیل، دارچین، زیره، هل، آویشن، کاری، میخک، جوز هندی و ...)

گوشت گوساله
عدس
خوراکی های کاذب مانند چیپس ، پفک و ...

سوسیس
کاکائو
انواع سس ها (کچاپ، ماینز، فرانسوی، فلفل و ...)

کالباس
نسکافه
انواع غذاهای شور و نمک سود مانند ماهی دودی

انواع ژامبون
قهوه
انواع فست فود (همبرگر، پیتزا و ...)

آش دوغ
چای سیاه
انواع نوشابه و نوشیدنی های گازدار

آش سماغ
آب جو
خوراکی های دارای مواد نگهدارنده مانند انواع کنسروها، غذا
بیماری های پوست:خشکی پوست، سوزش وخارش، زیاد و پررنگ شدن خالهای بدن، لکه های سیاه و قهوه ای در پوست، سیاهی زیر چشم ها، لکه های دوران بارداری، اگزما، میخچه، زگیل، زونا، ترک پاشنه پا، پسوریازیس (صدف)، لیکن پلان، پمفیکوس ولگاریس
ادامه مطلب
به شدت دچار وسواس فکری شدم همش خودمو سرزنش میکنم نکنه این حرفو زدم اشتباه بود الان فلانی چه فکری راجع به من میکنه و ....
وقتی سودای بدن آدم بالا میره اینطور میشه 
چاره اشم خوردن گرمیجاته که من زده شدم ازش :/ 
من کلا آدمی بودم که به راحتی با همه ارتباط میگرفتم و خیلی خوش صحبت بودم  D: از بس شوخ بودم آدما از با من بودن لذت میبردن -_-
درسته تعریف بود اما جدی بود :)))
ولی حالا :( خیلی برام سخت شده 
دارم با طرف حرف میزنم از وسواس دیوونه میشم که نکنه این حرفو
بدست باد گهگاهی سلامی می‌رسان یارا
که از لطف تو خود آخر سلامی می‌رسد ما را
خنک باد سحرگاهی که در کوی تو گه گاهش
مجال خاک بوسی هست و ما را نیست آن یارا
شکایت نامه شوق تو را بر کوه اگر خوانم
ز رقت چشمه‌ها گردند گریان سنگ خارا را
ز رفتن راه عاجز کرد و ره را نیست پایانی
اگر کاری به سر می‌شد، ز سر می‌ساختم پا را
ز شرح حال من، زلف تو طوماری است سر بسته
اگر خواهی خبر، بگشا، سر طومار سودا را
شب یلدا است هر تاری ز مویت، وین عجب کاری
که من روزی نمی‌بینم،

جمعی از اهل دل شعری خواستند در وصف گودین که با کمال افتخار تقدیم میشود:
                                                       گودین منیادگار باستان،گودین منخوشتر از هر بوستان،گودین منسینه ات از رازها انباشتهپیرِ همواره جوان،گودین منتپه ای داری ز ادوار کهننکته ها در آن نهان گودین منشهر کنگاور بسان آسمانماه تابیده بر آن،گودین مندشت و کوهت در بهاران سبزفامخاک تو چون پرنیان،گودین منتحفه ات انگور،دوشاب و مویزداری از گل ارمغان،گودین
اپل در سال ساری با معرفی کردن سه آیفون، به دنبال سهم بیشتری از راسته گوشی های هوشمند است. آیفون 11 برای کاربرانی ساخته شده است که عزم دارند با بانوا مناسب زیرفون امتحان ی اکوسیستم اپل را داشته باشند. امسال، آیفون های حرفه ای تر اپل با لقپ پرو و به عنوان پرچم داران حقیقی آن در راسته حضور خواهند داشت. آیفون 11 پرو، آیفون 11 پرو مکس وسیله هایی هستند که  برای اولیه وعده درون تاریخ آیفون، از دوربین سه گانه گانه بهره می برند؛ دوربینی که با سه لنز مت
ارسطو معتقد است سه نوع خوشبختی وجود دارد. نوع اول خوشبختی زندگانی سرشار از شادی و لذت. نوع دوم خوشبختی زندگانی شهروندی آزاد و مسئول. نوع سوم خوشبختی زندگانی فیلسوفانه و اندیشمندانه.
ارسطو آنگاه می افزاید که هر سه ضابطه باید در آن واحد وجود داشته باشد تا انسان به خوشبختی و خرسندی برسد. ارسطو هرگونه عدم تعادل را رد می کرد. چنانچه امروزه می زیست لابد می گفت عقل سالم در بدن سالم است. کسی که فقط به رشد بدن خود بپردازد درست به اندازه کسی که فقط مغز خ
غم های پدر ،، دستهای خالی ،،ماه مهر ،، 120دانش آموز معلول همچنان منتظر دستان با سخاوت شما هستند 

*6655*10060#
شماره کارت : 
6037991199539002
آدرس : آران و بیدگل خیابان  زینبیه ، خیابان ملا محمد علی آرانی ( انجمن معلولین سوره صبح )
#خیریه # سوره_صبح #معلولین

«٢٧٤»اَلَّذِینَ‌ یُنْفِقُونَ‌ أَمْوالَهُمْ‌ بِاللَّیْلِ‌ وَ النَّهارِ سِرًّا وَ عَلانِیَةً‌ فَلَهُمْ‌ أَجْرُهُمْ‌ عِنْدَ رَبِّهِمْ‌ وَ لا خَوْفٌ‌ عَلَیْهِمْ‌ وَ لا هُمْ‌ یَحْزَنُونَ‌ کسانى که اموال خود را در شب و روز،پنهان و آشکارا انفاق مى‌کنند،اجر و پاداش آنان نزد پروردگارشان است و نه ترسى براى آنهاست و نه غمگین مى‌شوند. نکته‌ها: در تفاسیر صافى،مجمع البیان،قرطبى و کبیر فخر رازى آمده که این آیه در شأن حضرت على علیه السلا
زمین چه با سخاوت است. گرمى آغوشش باز است به روى مسافرها 
دانه اى که در خاکش خانه مى کند و گرده ى افشانى که بر آن مى نشیند را در بر مى گیرد و با داشته هایش در طبق اخلاص آن را مى نوازد. بذر ریشه مى دواند و آغوش زمین مى فشارد، جوانه مى زند و سر بر مى آورد. به بار مى نشیند؛ خواه میوه اى باشد یا رنگ و رایحه اى. و دانه یا گرده ى مسافر دیگرى روانه ى سفره ى خاک مى کند. 
زمین را دوست دارم. جایم مى دهد. سفر پیشینم را بذر سفر تازه مى پروراند. هر بار مى رویاندم به ب
ترکیبات:

بابونه، چای کوهی، افتیمون، سنبل الطیب، بادرنج بویهاثرات:تقویت کننده اعصاب، آرام بخش، رفع نگرانی و اضطراب، درمان افسردگی، وسواس، عصبانیت، مکمل درمانی غلبه سودا و بیماریهای ناشی از آن، درمان برخی سردرد ها، تسکین درد و رفع خستگی و ...

زمان مصرف:
شب بعد از شام همراه با عسل یا شکر سرخ
ابن علیان
در طب سنتی - اسلامی چهار مزاج اصلی پایه وجود دارد:
دم (گرم و تر)صفرا(گرم و خشک)سودا (سرد و خشک)بلغم (سرد و تر)
هر کدام از این مزاج ها برای فرد ،خصوصیات جسمانی ، رفتاری ، اخلاقی و ظاهری متفاوتی را ایجاد می کند. حال برای اینکه افراد با این مزاج ها را بشناسیم هر یک را جدا گانه توصیف می کنیم.
ادامه مطلب
تمہارے عشق سے خالی ہے جو دل موسی کاظم
 وہ کیسے ہوگا عشق رب کے قابل موسی کاظم

اگر کوئ مسلماں ہے ترے رتبے سے ناواقف
وہ عالم بھی اگر ہو تو ہے جاہل موسی کاظم

شجاعت میں سخاوت میں عبادت میں طہارت میں
نظر آتے ہیں ہر اک رخ سے کامل موسی کاظم

خمینی کوئ بنتا ہے کوئ بنتا ہے نصراللہ
ترا تھوڑا سا عرفاں ہو جو حاصل موسی کاظم

تجھے زندان میں رکھکر بھی یہ زہر دغا دینا
بتاتا ہے ترے دشمن ہیں بزدل موسی کاظم
جو تجھکو اپنا رہبر مان کر طے کرتے ہیں رستہ
وہی پاتے ہیں بس
همشهری آنلاین- بعد از اینکه نشانی شد عیسی آل کثیر در لیست خرید زمستانی پرسپولیس صبر دارد  دیروز محفل پرسپولیس درخواست رسمی خود را برای بوسیله خدمت ستاندن این بازیکن به صنعت نفت آبادان ارسال کرد. هر چند اسکوچیچ سرمربی نفت اعلام کرده بخاطر شقه جزئی از جمله دوم بوسیله این بازیکن نیاز دارد و محفل نباید با درخواست پرسپولیس موافقت کند ولی این بازیکن شب گذشته عکس صفحه شخصی خویشتن داخل اینستاگرام را تغییر داد و عکسی با پیراهن قرمز گذاشت تا از دلب
مواد لازم برای درست کردن کیک شکلاتی ساده
  200 گرم آرد سفید همه کاره
 200 گرم شکر
 یک قاشق چایخوری بیکینگ پودر
 نصف قاشق چایخوری پودر سودا (یا جوش شیرین که بهتر است کم تر مصرف کنیم چون ضررش به فایده اش می چربد)
 175 گرم کره
40 گرم پودر کاکائو
دو تخم مرغ درشت
150 میلی لیتر خامه ترش (یا معمولی)
دو قاشق چایخوری عصاره وانیل (دلبخواه)

ادامه مطلب
 زن، سرم را روی یک‌پاش گذاشته، خم شده و انگشت‌هاش را لای موهام یله داده به جست‌وجو. کف دستش هنوز عطر زردچوبه‌ی دیشب را می‌دهد که سخاوت‌مندانه، مشت کرده‌ و ریخته‌بود روی میگوها. منِ قدردانِ بودن‌اش، خوش‌خوشک و لرزان در آینه‌ی پشت شانه‌ام، چشم‌ها را خمار کرده‌ام و خط‌ِ پلک تازه‌ای را تمرین می‌کنم. مطابق دستورالعمل: از انحنای بیرون به سمت برگی چشم. زن میان شخم‌زدن‌هاش، به زخمه‌ی صورتیِ زیر موهام که می‌رسد پوسته‌ی نازک ملتهب‌ام ر
من همچنانم در گودالم!آنجا که مرده‌ها میرقصندو زنده‌ها عزا به دوش دارند!همانان که عاشق شدند!و سخافت عشقشاندر عین سخاوت عشق!به همه میرسداما همه بهم؟! نه!آنجا که برای دیگریتهی از خود میشوند!و خار که به زیر منت آب نرفت!خار ماند اما خوار نه!و عشق را نجستم منجز وقتی که ماه در دریا غرق شد!ولی دریا چه کرد؟!آن که هردم یک رنگ میگیرد!شبها ستارگان و مهتاب را نقاشی میکندو روزها آفتاب را!وَ گریه آنها در هنگام جداشدنکه خون میگریند!و آسمان!این عاشق واقعیکه ه
وقتی مدام خودارضایی می‌کنی یعنی در حالِ سخن گفتنِ مدام با
خویشتنی، و این خویشتن‌گرایی، سمی است خطرناک که آدم را بیشتر و بیشتر
به درون سوق می‌دهد.درونی که در آن هیچ چیز نیست. مثلِ یک جعبه‌ی
توخالی که صرفِ بسته بودنش جذاب است و تو راجع به محتوای آن خیالبافی
می‌کنی و شطحیات می‌گویی.
شطح یعنی سخنِ از خالی به خالی. و خالی‌های جهان چه جذاب است.
درون‌نگری،
ختم به مالیخولیا می‌شود و سودا و هوس، هوس‌های مارگونه‌ی سبزپیکر،
هوس‌های پیچک‌طور
باسمه تعالی
اولیای الهی
حضرت خدیجه
غزل۵
ای خدیجه، حامی قرآن و دین انبیا
مادر زهرای اطهر، همنشین مصطفی
بانوی فرزانه و ام الفضائل گشته ای
صاحب فهم و کمالی،عامل جود و سخا
با سخاوت های تو ، دین نبی پاینده شد
حامی دین خدائی، هر زمان و هر کجا
مادر ام الائمه باشی ای بانوی پاک
دامنت گل پرور است و او بود خیر النسا
اولین زن در پذیرای رسالت بوده ای
شاهد غم ها تو بودی، همره بدر الدجی
رسم باشد سن زن کمتر ز مرد است در عرب
فضل و تقوایت سبب شد تا که گردی همنوا
ت
شکر سرخ چیست؟شکر سرخ از انواع شکر و نوع طبیعی شکر است. طبق باور بعضی افراد شکر سرخ با شکر قهوه‌ای تفاوتی ندارد. اما حقیقت چیز دیگری است. شکر سرخ در واقع همان شکر خامی است که از عصاره اصلی گیاه نیشکر بدست می‌آید و درصد شکر آن از ۸۸% کمتر نیست.هیچ ماده و افزودنی شیمیایی در فرآیند تولید شکر سرخ دخالت ندارد و به خاطر وجود بیشترین میزان ملاس سرشار از انواع املاح، ویتامین‌ها و مواد معدنی به خصوص ماده معدنی کروم است؛ شکر سرخ طبعی گرم و‌تر دارد و برا
آنچه می‌ماند به یک جا خوشنیست، مرده‌ است به حاشا خوش
ذرّه‌ی حق همیشه در گردش گه به صحرا و گه به دریا خوش
تو ستاره‌ای، خیال شر سوزان وین ولایت به سودا خوش 
گر به ضرب چرخ همی رقصی زاده‌ی چرخی و به بلوا خوش
ورنه تو عمودِ بیداری بر فراز زیر و زیرا خوش 
شاهد دلم دوش می‌گفت حلمیا این دم دمیرا خوش
موسیقی: Tomaso Albinoni - Adagio in G Minor
 امروز می خواهیم در مورد این صحبت کنیم که چه عواملی روی مزاج یک‌نفر تاثیر می گذارد
یکی از این عوامل فصل ها هستند مثلاً فصل پاییز سرد و خشک, فصل زمستان سرد و تر, فصل بهار گرم وتر  و فصل تابستان گرم و خشک می باشد پس اگر داریم در مورد یک شخص صفراوی صحبت می‌کنیم که  مزاج گرم و خشک دارد باید حواسمان باشد که در فصل تابستان ممکن است که خشکی و گرما او را اذیت کند و یا در فصل پاییز , او بابت خشکی هوا مقداری دچار اگزما شود. البته اینها همه حدسیات است و ا
این محصول بی نظیر سرشار از کلسیم و املاح معدنی موجود در خرما است.از این سرکه سنتی خوش طعم می توان به عنوان چاشنی انواع غذا و تهیه انواع ترشی و سس  استفاده کرد.
این محصول با کیفیت و طبیعی دارای خواص دارویی خرماست ازجمله :
1- موثر در درمان انگل معده و روده
2- درمان کبد چرب ، کلسترول و چربی خون
3- برطرف کننده سودا و صفرا
4- برطرف کننده جوش و لک پوست
5- مصرف کننده گان گرامی دقت داشته باشند که مصرف روزانه سرکه خرما به هضم بهتر غذا و ضدعفونی کردن معده کمک
عید مبعث پیامبر اسلام(ص) تبریک و تهنیت باد
شب هست و شبی زیبا، طرب‌انگیز، روح افزا! وه! وه! چه شبی نبکو، روشن ترین شبها! از یمن وجود تو،  شیدا شده عالم ها در سایه ی احمد شد، اسماء خدا پیدا خورشید غروب کرده، از ساحت شمس اومهتاب خضوع کرده، از طلعت آن مهسا ما را  چه رسد گوییم، مدحت رسول‌اللهما شب پرگان هستیم، او نور جهان آرا در زیر لوای  تو مجموع شده هر فردآن روز شود واقع، آن «طامةُ الْکبری»! تو خیر البشر باشی، سوگند به کلام اللهمجنون جمال تو ج
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
طبق تعالیم شیعه
انسان در برابر امکاناتی که دارد مسئول است و باید پاسخگو باشد
امروز 
علمای عربستان
قدرتی دارند که اگر در راه تحقق اهداف و تکریم و احترام پیامبررحمت و اهل بیتش از آن استفاده نکنند و بخواهند باتجمل گرایی دربرابر قرآن و ساده زیستی و رحمت و عدالت و سخاوت و انسان دوستی و فقیر نوازی پیامبر و اهل بیتش بایستند بدانند که زوالشان نزدیک است
مانند عثمانی ها مانند خلیفه اول مانند
اخلاقی خصوصیات:
امام حسن (ع) کے اخلاقی شخصیت ہر جہت سے کامل تھی۔ آپ کے وجود مقدس میں انسانیت کی اعلی ترین نشانیاں جلوہ گر تھیں۔
جلال الدین سیوطی اپنی تاریخ کی کتاب میں لکھتے ہیں کہ:
حسن ابن علی (ع) اخلاقی امتیازات اور بے پناہ انسانی فضائل کے حامل تھے۔ ایک بزرگ ، باوقار ، بردبار، متین، سخی، نیز لوگوں کی محبتوں کا مرکز تھے۔  
ان کے درخشاں اور غیر معمولی فضائل میں سے ایک قطرہ یہاں پیش کیا جا رہا ہے:
پرہیزگاری:
آپ خداوند کی طرف سے مخصوص توجہ کے حامل ت
دانلود آهنگ تیتراژ سریال سرباز
آهنگ “ دستم را بگیر ” با صدای “ محمد معتمدی ” – این آهنگ،موسیقی ِ تیتراژ سریال سرباز بوده
Mohammad Motamedi – Dastam Ra Begir
خواننده : محمد معتمدی اسم آهنگ : دستم را بگیر شاعر: سید تقی سیدی آهنگساز مسعود سخاوت دوست
ایندانلود این آهنگ از آی سانگز
---
کانال تلگرام : ♫@isongsir♫
[عکس 320×320]
مشاهده مطلب در کانال
وَ قَالَ (علیه السلام) فِی مَدْحِ الْأَنْصَارِ: هُمْ وَ اللَّهِ رَبَّوُا الْإِسْلَامَ کَمَا یُرَبَّى الْفِلْوُ، مَعَ غَنَائِهِمْ بِأَیْدِیهِمُ السِّبَاطِ وَ أَلْسِنَتِهِمُ السِّلَاطِ.
رَبُّوا: تربیت کردند، پرورش دادند.الْفِلْو: کره اسب یک ساله، یا از شیر گرفته شده.غَنائُهُم: بى نیازیشان.السِباط: جمع «سبط»، با سخاوت، «سبط الیدین»: سخاوتمند، سخىّ.السِّلَاط: جمع «سلیط»، تیز و تند.
ارزش هاى والاى انصار (تاریخى، اجتماعى، سیاسى):و درود خدا ب
دانستنی؟
آیامیدانید؟ احتمال دارد درسال 6000میلادی علم به حدی پیشرفت كند كه خودرو ها دیگر استفاده نشوند و انسان توسط موج برروی زمین باسرعت بالا حركت كند!!!!!!!!!!
آیامیدانید؟ ترانزیستور قطعه ای الكترونیكی است كه توسط این قطعه انقلابی درجهان ایجادشد وباعث بوجود آمدن عصر اطلاعات وارتباطات شد.تمام وسایل الكترونیكی ارتباطی برای ایجاد ودریافت امواج ازاین قطعه استفاده میكنند.
آیامیدانید؟اگر از زمین فراتر وبسیار زیاد دور شویم  آسمان ها را به صورت
کربنات سدیم سودا اش (Sodium Carbonate) :

کربنات سدیم یا سدیم کربنات با فرمول شیمیایی Na2Co3  ماده ای است جامد، سفید رنگ به صورت پودر و بدون بو. سودا أش در صنایع شیشه سازی، پودرهای شوینده، رنگ سازی و تصفیه مواد نفتی استفاده می شود.
کربنات سدیم در آبهای شور، دریاچه های نمک، لایه های زمین انباشته می شوند و از واکنش کلرید سدیم و آمونیاک، کلرید سدیم و اسید سولفوریک نیز حاصل می شوند.
سدیم کربنات در آب محلول هست. ولی به طور طبیعی در بخش های خشک، مخصوصا در رسوب

شیعیان! دیگر هواى نینوا دارد حسینروى دل با کاروان کربلا دارد حسین‏از حریم کعبۀ جدّش به اشکى شُست دستمروه پشت سر نهاد، امّا صفا دارد حسین‏مى‌‏برد در کربلا هفتاد و دو ذبح عظیمبیش از این‏‌ها حرمت کوى منا دارد حسین...او وفاى عهد را با سر کند سودا ولىخون به دل از کوفیان بی‌وفا دارد حسین‏...آب را با دشمنان تشنه قسمت مى‌‏کندعزّت و آزادگى بین تا کجا دارد حسین‏...دست آخر کز همه بیگانه شد، دیدم هنوزبا دم خنجر نگاهى آشنا دارد حسین‏شمر گوید گوش کر
دیدن جلد کتابی که رویش نوشته خاطرات فرمانده‌ی گردان «حضرت ابالفضل علیه‌السلام»، آن هم با عنوان «آب هرگز نمی‌میرد»، به‌خودی خود آنقدر جذاب هست که آدم را ترغیب کند به خواندن آن. شاید برای همین است که سراسر کتاب، بوی آن حضرت را به خود گرفته و راوی داستان هم، در دست‌نوشته‌ای که در ابتدای کتاب، خودنمایی می‌کند، چنین نوشته است:«از روزی که در ۶ سالگی روضه‌ی مشک و سقا را از پدرم شنیدم تا زمانی که دستم به داس و خوشه‌های گندم گره خورد، رد این بوی

به نام خدا
پائیز فصل هزار رنگ برای ما کلی تحفه با خود دارد چند تا دور ریز و  رب که معجزه طبیعت هست رو معرفی می کنم
که خیلی کاربردی هست  و دسته زیادی از مشکلات ما رو می تواند حل کند اشاره می کنم

پوست انار (قابض و بیماری های گلو و نزله )
پوست پسته (تقویت قوه مدبره بدن)
رب سیب (مقوی معده و قلب)
رب به (تقویت قوه مدبره بدن)
رب انار (دافعه سودا)
رب نسترن (مقوی قلب و معده)
برگ به (مفتح عروق)
کرم_ worm_زرد و پلاستیکی رو کوک میکنم‌...
و میذارم رومیز ...جیر جیر کنان میره صاف میشه و جمع میشه تا میرسه به رومیزی و بعدش درجا میچرخه ...
داداش میگه گمونم تا دو سال دیگه بیشتر ایران نباشم...ینی نباشیم!
میگم پس تصمیمتونو گرفتین !میگه آره ...
میگم منم واسه بچه ات از این اسباب بازیا پست میکنم!
تموم تصورش از عمه !میشه یه کرم زرد که روی زمین میلوله ...!
بغض ‌‌‌...
میگه مگه تو نمیخواستی بری؟
میگم ایران!تمدن اسلامی؟ ...بازگشت به دوران اوج ؟علوم انسانی بومی؟
ف
هوالشافی

شرح یکی بیماران دکتر عبدالله احمدیه در کتاب راز درمان آمده است
جوانی 18 ساله در همدان از شاگردان مدرسه آمریکایی برای گردش علمی و صحرانوردی همراه با همکلاسان و معلمان مدرسه از شهر خارج شده بود پس از چند روز که مراجعت کرد جمع زیادی را نزدیک خانه خود مشاهده نمود که حلقه وار ایستاده بودند وقتی داخل جمع شد تا علت تجمع را بداند با جسد پدرش که روی تخته ای نهاده شده {سودا}1* و برسم آن زمان در همان محل شستشو داده می شد روبرو گردید. ناگهان فریا
دانلود رایگان سریال ترکی دلدادگی با زیرنویس چسبیده هاردساب فارسی
قسمت 28 زبان اصلی + قسمت28 زیرنویس فارسی اضافه شد (پایان)
سریال ترکی دلدادگی تمامی قسمت ها کامل بدون سانسور با لینک مستقیم
جهت دانلود سریال + زیرنویس فارسی به ادامه مطلب مراجعه نمایید
نام اثر : دلدادگی امتیاز : 7.8 از 10 محصول : 2014 میلادی زبان فیلم : ترکی استانبولی با زیرنویس هاردساب چسبیده تعداد قسمت : 28 قسمت – تایم هر اپیزود بین 120 الی 140 دقیقه – بدون سانسور ژانر : درام | عاشقانه | اجت
+ دَرها رو بستم روت تا احساسِ آرامش کنم
+ خسته ام. 
+ دلم گرفته
+ اینجا بازم شد خونه آخرم. 
+ تو به سخاوت شهره تری تا ما به نیاز. تو به بخشیدن راغب تری تا ما به تکدّی. فقط تویی که سزاوار خواستنی و خواهش. فقط از آستان توست که رواست.
+ خدایا من کجا میرم؟ کجای جاده دلتنگه؟
+ به تاریکی گرفتارم، شبم گم کرده مهتاب ُ...
+ من از تکرار بی زارم...
طب سنتی چیست؟
طب سنتی مجموعه ی علوم نظری و علمی است که در تشخیص ، پیشگیری و درمان بیماری های جسمی و روحی به کمک ما می آید.طب سنتی ایران تقریبا به ۳۰۰۰ سال قبل بر می گردد.کتاب های طب سنتی افرادی چون زکریای رازی و مخصوصا ابن سینا شهرت زیادی دارد تا جایی که قریب به ۵۰۰ سال در دانشکده های اروپایی و آسیایی توسط اساتید تدریس شده است. اصول طبابت در این آثار طب سنتی، بر چهار طبیعت مزاج انسان یا اخلاط اربعه بوده از جمله: بلغم، صفرا، سودا و خون و نیز بر گر
سولفات آلومینیوم کریستال سفید رنگ و یا پودری می باشد و از واکنش بین آلومینیوم هیدروکسید و اسید سولفوریک ساخته می شود. ترکیب فوق فرار نمی باشد، اشتعال پذیر نیست اما بسیار اسیدی است.
کاربرد های سولفات آلومینیومکشاورزی

محلول این ماده در آب خاصیت اسیدی دارد.
برای تنظیم pH بهینه برای رشد گیاه، با توجه به نوع خاک و گیاه میزان مورد نیاز آلوم را به خاک می افزایند.
تصفیه آب
یون Al توانایی بالایی در لخته کردن قطعات کلوئیدی دارد و یک کواگولانت به حساب م
احادیثی در باب سخاوت و بخششحدیث (1)- امام على علیه السلام :
اَلسَّخاءُ یُکسِبُ المَحَبَّةَ و َیُزَیِّنُ الاخلاقَ؛سخاوت، محبّت آور و زینت اخلاق است. تصنیف غررالحکم و دررالکلم ص 378 ، ح 8523

حدیث (2) امام صادق علیه السلام :
السَّخَاءُ مِنْ أَخْلَاقِ الْأَنْبِیَاءِ وَ هُوَ عِمَادُ الْإِیمَانِ وَ لَا یَکُونُ مؤمنا [مُؤمِنٌ‏] إِلَّا سَخِیّاً- وَ لَا یَکُونُ سَخِیّاً إِلَّا ذُو یَقِینٍ وَ هِمَّةٍ عَالِیَةٍ لِأَنَّ السَّخَاءَ شُعَاعُ نُورِ ا
امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) می‌فرمایند:
اسْتَنْزِلُوا الرِّزْقَ بِالصَّدَقَةِ مَنْ أَیقَنَ بِالْخَلَفِ جَادَ بِالْعَطِیةِ؛ (نهج البلاغه، صبحی صالح، ص۴۹۴.)
رزق را با صدقه‌دادن، [به سمت خودتان] نازل کنید، کسی‌که به جانشینی یقین دارد [و می‌داند درعوض صدقه‌ای که می‌دهد، حتماً پاداش می‌‌گیرد]، در بخشیدن خیلی سخاوت پیدا می‌‌کند.

امور فرهنگی موسسه خادم الرضا ع
طب سنتی چیست؟
طب سنتی مجموعه ی علوم نظری و علمی است که در تشخیص ، پیشگیری و درمان بیماری های جسمی و روحی به کمک ما می آید.طب سنتی ایران تقریبا به ۳۰۰۰ سال قبل بر می گردد. کتاب های طب سنتی افرادی چون زکریای رازی و مخصوصا ابن سینا شهرت زیادی دارد تا جایی که قریب به ۵۰۰ سال در دانشکده های اروپایی و آسیایی توسط اساتید تدریس شده است. اصول طبابت در این آثار طب سنتی، بر چهار طبیعت مزاج انسان یا اخلاط اربعه بوده از جمله: بلغم، صفرا، سودا و خون و نیز بر گر
+ دَرها رو بستم روت تا احساسِ آرامش کنم
+ خسته ام. 
+ دلم گرفته
+ اینجا بازم شد خونه آخرم. 
+ تو به سخاوت شهره تری تا ما به نیاز. تو به بخشیدن راغب تری تا ما به تکدّی. فقط تویی که سزاوار خواستنی و خواهش. فقط از آستان توست که رواست.
+ خدایا من کجا میرم؟ کجای جاده دلتنگه؟
+ به تاریکی گرفتارم، شبم گم کرده مهتاب ُ...
+ من از تکرار بی زارم...

(برای میم)
با عصبانیت و خستگی مفرط از کلاس رسیدم. متوجه شدم ولوله خاصی در افراد خانواده است. همه آماده میشدند که مهمان برایشان بیاید. من تیره بخت هم با همان دهان باز و یک سر و هزار سودا میان خانه قد علم کرده بودم!
خبردار شدم یکی از آشناها که از قضا خوزستانی هستند به اصفهان آمده اند و امشب مهمان ما هستند. 
خانه را به هم ریختم که چرا بدون هماهنگی با من؟ چرا به من خبر ندادی؟ من کلی کار دارم، من که بیکار مهمونی نیستم و...
مهمان ها رسیدند...
از همان اول لب همه شان ب

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

صفحه آرایی